אינדקס הפורומים  •   חיפוש  •   רשימת משתמשים  •   קלאנים  •   מדליות   •   הרשמה  •   לוח בקרה אישי  •   התחבר כדי לבדוק מסרים אישיים  •   התחבר
 איך להרויח תמיד בהימור על מטבע! (עודכן 14/01)
 חידה
צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה
Poll :: האם אתם רוצים שאני אעשה שאלות כאלה, שהן נגד האינטואיציה, באופן קבוע - למשל פעם בשבוע?

כן, לך על זה
100%
 100%  [ 5 ]
לא, חפרת, רד ממני עם המתמטיקה שלך
0%
 0%  [ 0 ]
סך הכול הצבעות : 5

מחבר הודעה
DeKnag
לוחם
לוחם

משתמש מספר: 30,006

הוסף משתמש זה לרשימת החברים שלך

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 14:53:28 תגובה עם ציטוט  דווח

אז אני וקזינו מהמרים על מטבע- המטבע הוגנת (בוודאות!)- הסיכוי שאני אנצח הוא 50%
אני שם כסף שאני בוחר, אם יצא צד "ניצחון" אני מרוויח את הסכום ששמתי, אחרת אני משלם את הסכום הזה (פשוט)

אני טוען שיש לי דרך לנצח- תמיד! - בטווח הארוך. שזה אומר שאני בטוח! 100% אצא מורווח!
הדרך היא כך:
התחלה: אני שם שקל. אם אני מנצח- הרווחתי שקל.
אם אני מפסיד- שלב 2: אני שם 2 שקל. אם אני מנצח - הרווחתי שקל (2-1).
אם אני מפסיד- שלב 4: אני שם 4 שקל. אם אני מנצח - הרווחתי שקל (4-2-1).
אם אני מפסיד- שלב 8: אני שם 8 שקל. אם אני מנצח - הרווחתי שקל (8-4-2-1).
אם אני מפסיד- שלב 16: אני שם 16 שקל. אם אני מנצח - הרווחתי שקל (16-8-4-2-1).

וכולי....
שימו לב, תמיד אני מרויח שקל, חוזר להתחלה, מרויח שקל, חוזר להתחלה... אין מצב שאני לא מרויח שקל- בשביל להפסיד כאן, צריך שיפול המטבע על הצד "הפסד" אינסוף פעמים, ומי שלמד הסתברות יאמר לכם שהסיכוי לזה הוא - 50%*50%*50%....=0%
שזה אומר שמתמטית אין סיכוי להפסיד. שזה אומר ש100% מהמקרים אני אנצח (אחרי כמות כלשהי של סיבובים).

אז איך זה שאפאחד עוד לא חשב על זה, לא עשו את זה בקזינו אמיתי? למה עדיין קזינו זה עסק רווחי (או לפחות שלא מפסיד) למרות שיש (לפחות בחלק מהם) עמדה כזו?

***עדכון 14/01/18***
שימו לב למשאל

הערות- שאלות נפוצות ותשובות:
1. "אבל בקזינו צריך להכנס עם סכום מינימלי של 1000 רובל!": אוקיי, נקרא ל1000 רובל "דולר קנאגי", נחליף את המילה "שקל" ל-"דולר קנאגי" בבעיה שאמרתי, בום פתרון. במתמטיקה זה ממש לא משנה אם מדברים על ס"מ או אינץ', שטח של ריבוע שאורכו שלוש יחידות (אורך) יהיה 9 יחידות (שטח)...
2. "אבל בקזינו אמיתי הסיכוי הוא 49%~ ולא 50! כמו למשל ברולטה, ככה הם מרויחים!": הדרך שאמרתי לא תיפגע מזה- ההסתברות משתנה מ"50%*50%*50%....=0%" ל-"51%*51%*51%....=0%" שזה עדיין אותו אפס... זה אומר שסיכוי ההצלחה הוא עדיין 1.
3. "אבל בקזינו אמיתי...!1!!": אבל אני מדבר על קזינו מתמטי, דבר כזה שאין לו מקסימום\ מחיר\ מטרת רווח אלא רק רצון לא להפסיד בטווח הרחוק. כנראה שהטענה ממש אבל ממש לא מועילה לדיון. זה כמו לענות לשאלה "כמה רגליים יש אם לכל כלב אם יש סה"כ 9 כלבים ו-81 רגליים?" את התשובה "4, בגלל שכלבים אמיתיים יש להם 4 רגליים" זה לא מועיל, לא חשבתם הרבה, החידה כנראה לא ממש מציאותית וניסיון לגרום לה להראות אמיתית ממש לא יעזור להעביר את הפואנטה שניסה המחבר...

תחשבו קצת יותר עמוק על למה, איך, WTF וכו', כדאי גם לספר למישהו אחר שלא מבין מה הולך פה... זה תמיד מצחיק

תשובה:ספוילר:
ספוילר: 

סיפרתי את זה לחבר שלי, ה"מהנדס בנשמתו", הוא פשוט ענה לי "זה אולי יעבוד מתמטית, אבל כל הדרך הארוכה הזאת באמת מיותרת- אפשר פשוט ללכת לבקש שקל ממישהו, הרבה יותר מהר ופשוט..." והלך לבקש שקל ממישהו בשביל להוכיח לי...

נערך בפעם אחרונה על-ידי DeKnag בתאריך 14/01/2018 ב- 23:41:57, נערך בסך הכל 2 פעמים
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי 
הווטאר היפי
peace and love
מנהל

משתמש מספר: 25,371

כינוי קודם: AdiDidIt
קלאנים: צוות המוסקטרים,
המלאכיות של באני

מדליות: 26 (ראה עוד)
כרטיס דאטא (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 17:42:25 תגובה עם ציטוט  דווח

1. בקזינו לא משחקים עץ או פלי
2.לא הרבה מכירים את השיטה הזאת
3.זאת שיטה שמרוויחים בה שקל כל סיבוב, אתה מרוויח אבל מאוד מאוד לאט (ואם תשתמש בסכומים יותר גדולים כמו 100-200-400-800 אז יש הסתברות די סבירה שייגמר לך הכסף)

אבל סה"כ מגניב, זה יכול לעבוד

Image

hipy כתב:

דרקון האופל עושה עלייה לתורה.
ראשר מחופש לסבתא מחייך בזדוניות מעזרת הנשים
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש 
DeKnag
לוחם
לוחם

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 17:49:40 תגובה עם ציטוט  דווח

הווטאר היפי כתב:
1. בקזינו לא משחקים עץ או פלי
2.לא הרבה מכירים את השיטה הזאת
3.זאת שיטה שמרוויחים בה שקל כל סיבוב, אתה מרוויח אבל מאוד מאוד לאט (ואם תשתמש בסכומים יותר גדולים כמו 100-200-400-800 אז יש הסתברות די סבירה שייגמר לך הכסף)

אבל סה"כ מגניב, זה יכול לעבוד

העניין הוא כזה- החידה פה מתמטית, לכן מה שעובד בקטן- יעבוד בגדול, פשוט תקרא למאה שקל בשם "דולר קנאגי" ותחליף בשיטה שלי את כל הפעמים שכתוב שקל ל"דולר קנאגי" בום עכשיו אתה מהמר על מאות שקלים ועדיין מרויח (בתיאוריה)

הם יש קזינו כזה? אני די בטוח שיש איפהשהו , אבל זה לא משנה... אתה בטח חושב ומרגיש שזה לא הגיוני ושזה לא יכול להיות אמיתי, אבל אתה רואה שזה כן..!
אם יש משחק מחשב כזה או קזינו אינטרנטי, אפשר לחבר אותו לרובוט (תוכנה שכתבת) שתעשה בדיוק לפי השיטה הזו, ממש ממש מהר, בום אחרי יומיים אתה מיליונר! אז למה אפאחד לא עושה את זה...?

אגב זה גם לא ממש משנה האם המשחק הוגן, כל עוד הסיכוי נשאר קבוע, גם אם הוא 10%, השיטה הזו תעבוד...
Arden
I am strong and I am Though
מנהל

משתמש מספר: 28,972

כינוי קודם: Hector

Top10: מקום 6

מדליות: 45 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 2)

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 18:38:19 תגובה עם ציטוט  דווח

בתור אדם שהוא חסר ידע מתמטי,אני מניח זה בגלל שלאנשים א. אין כמות בלתי מוגבלת של כסף וב', אין להם כמות בלתי מוגבלת של זמן כדי לנסות את השיטה.

בנוסף לכך כפי שעדי ציין, רוב כולל של משחקי הקזינו הנפוצים בשום פנים ואופן לא ייתנו לשחקן המשתתף סיכוי של 50 אחוזים, ואם יש כאלו משחקי קזינו שקיימים היפותטית במקום מסויםכנראה שהם יוחלפו במשחקי קזינו אחרים שמפיקים יותר רווח לקזינו.

בנוסף לעובדה שאני יוצא מנקודת הנחה שיש להם הגבלות מסוימות או דברים מסוימים שמונעים מהמשתתפים לעשות דברים מסוימים(דוגמה מוכרת לכך היא איסור על ספירת קלפים באמצעות אביזר מסוים(מדגיש את זה במיוחד בשבילך) או איסור השתתפות "ספרני קלפים" שיכולים לספור את הקלפים בעצמם במשחק בלאקג׳אק).

קח בחשבון שקזינו הוא עסק פרטי, כך שבעלי הקזינו קובעים את החוקים למשחקי ההימורים שלהם לפי רצונם, ללא התערבות השחקן וזה חוקי לגמרי(הבית שלהם, החוקים שלהם).

לכן הבית תמיד מנצח, ולכן הימורים לדעתי היא שיטה לא אפקטיבית להשגת כסף.

למרות זאת, תיאוריה נחמדה ביותר לדעתי. צוחק

Image
hipy
היפי ממשטרת אשלום
מנהל ראשי

משתמש מספר: 4

מדליות: 12 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (9) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 19:21:04 תגובה עם ציטוט  דווח

מה שArden אמר זה שורש הבעיה.
אם אתה מכניס את ההגבלה שיש לך סכום מוגבל של שקלים בכיס, אתה עלול להגיע אליו ואז לא תוכל להמשיך להמר ותפסיד את הכסף.
למשל נניח שיש לך רק 1000 שקלים, ואתה רוצה להרוויח 1000.
לא עשיתי את החישוב, אבל כנראה שיצא שיש לך בערך 50% להצליח.
אם יהיה לי זמן אני אנסה לעשות את המתמטיקה בהזדמנות חח
Tyler Durden
לוחם יהלום
לוחם יהלום

משתמש מספר: 18,966

כינוי קודם: אבישג האמיתי

מדליות: 19 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (5) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 19:28:59 תגובה עם ציטוט  דווח

תיאוריה מעניינת, אבל יש בה בעיה.
הקזינו אף פעם לא מהמר כשההסתברות היא 50% לטובתך. אתה מוזמן ללכת לקזינו הקרוב לביתך ולבדוק את זה. גם הימורים שנראים כמו 50/50 מוטים תמיד לטובת הקזינו.
למשל - ברולטה אתה יכול להמר על צבע המספר (אדום אם זוגי ושחור אם אי זוגי או להפך), לכאורה הסתברות של 50% לטובתך, נכון? אבל יש גם את האופציה שהכדור ינחת על 0 - בצבע ירוק.
הקזינו משחק לפי חוק המספרים הגדולים וככה תמיד מרוויח. תמיד.

אתה מוזמן לקרוא את המאמר (המרתק!!) של חיים שפירא (המלך!!) בנושא כאן.

זיין
קטגור

משתמש מספר: 17,856

מדליות: 60 (ראה עוד)

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 19:33:48 תגובה עם ציטוט  דווח

also אתה יוצא מנקודת הנחה שאתה יכול להיכנס לכל סוג של הימור עם שקל, כשיש סכום כניסה מינימלי לכל משחק
כשההימור שלך מתחיל ב1000 דולר ואתה מפסיד, קצת יותר קשה לך לשים 2000 דולר בהימור הבא

Image
ספוילר: 

סופרגלו מלך תרנגולי ההודו
[color=red]חסום כרגע[/color]
לוחם פלטינה

משתמש מספר: 28,958
כינוי קודם: סופרגלו אוהב את :הנריצאן:

מדליות: 10 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (7) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 20:08:13 תגובה עם ציטוט  דווח

Pen Draig כתב:
also אתה יוצא מנקודת הנחה שאתה יכול להיכנס לכל סוג של הימור עם שקל, כשיש סכום כניסה מינימלי לכל משחק
כשההימור שלך מתחיל ב1000 דולר ואתה מפסיד, קצת יותר קשה לך לשים 2000 דולר בהימור הבא

אם קשה לך 2000 דולר
תעשה של 100 דולר
ואז תעשה את זה כמה פעמים שיהיה לך מספיק ל סיבובים של 1000 דולר

סופרגלו אוהב את הנרי צ'אן כתב:

יומיים ליפני שהפורום ימות סופית

ואווואואואואואואוו

רשימה של אנשים שרוצים להרוג אותי

ספוילר: 

רשימה של אנשים שלא רוצים להרוג אותי
ספוילר: 
Pen Draig
זיין
קטגור

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 20:25:53 תגובה עם ציטוט  דווח

סופרגלו מלך תרנגולי ההודו כתב:

אם קשה לך 2000 דולר
תעשה של 100 דולר
ואז תעשה את זה כמה פעמים שיהיה לך מספיק ל סיבובים של 1000 דולר

פספסת לגמרי את הרעיון של הנושא אז
ושל התגובה שלי בתכלס
אם המחיר ההתחלתי לכניסה הוא 1000 איך תהמר רק על 100?
ונניח תהמק שוב על 1000 ותרוויח, אתה חוזר לנקודת התחלה, לא מרוויח. גשההימור הוא אינסופי, מילא. ברגע שיש לך סכום מאוד ספציפי של כסף ומחיר הכניסה הוא מלכתחילה לא באמת שקל, אחרי הפסד אתה לא אומר "יאללה נכפיל את זה לול"

Image
ספוילר: 

אצבעוני המפקד
הויד
לוחם אגדי

משתמש מספר: 11,503
כינוי קודם: ...

מדליות: 80 (ראה עוד)
גביע הקיסקוס (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 21:35:01 תגובה עם ציטוט  דווח

Pen Draig כתב:

פשוט תכפיל את סכום ההימור המינימאלי במספר שהוא אמר כל פעם ואז הרווח תמיד יהיה סכום ההימור המינימאלי

בכ"מ, נניח שלא מדובר בקזינו אלא בהתערבות בין חברים, אתה יוצא פה עם שתי הנחות יסוד מוטעות:
1. שמתישהו אתה תנצח
2. שזה יקרה לפני שהצד השני יחליט לפרוש עם הרווחים

בגלל שמדובר בהסתברות אף אחד לא מבטיח לך שזה יקרה, ואם אתה רוצה לדבר על חוק המספרים הגדולים שאומר שמתישהו זה יקרה, אז אף אחד לא מבטיח לך שתגיע למספרים גדולים כי היריב תמיד יכול לפרוש
ואם כבר אז נניח אתה מתחרה נגד 8 אנשים, כל אחד מוכן ל3 הימורים כמו שאמרת, אז:
סטטיסטית רוב הסיכויים ש7 פעמים תנצח ותרוויח ופעם אחת תפסיד, אבל בפעם שתפסיד תפסיד 7 ש"ח (1+2+4) כך שבכ"מ הכל מתאזן

אמ;לק
תמצא פרייאר שיסכים להמר מולך בהטלת מטבע תמיד, ושייתן לך כל פעם לקבוע את סכום ההימור או שתפרוש לדוקים

לאזהיר!!! אופטימי

גו פוגי ג ודיפ נלחם

TheBlackMamba כתב:
רגע תלחץ לי על הביצים!!

האם יש פה משמעות נסתרת? הא?

- ShaGi - כתב:

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח סטלןןן הכי 6 רצוף איך
*סוגד לך אתה המלך אני נוב טמבל*

אוריין, זה מה קורא שלוקחים אלכוהול במקום מים, 20 פוסט ועוד קוראים לי סטלן ^^

iCaroLine כתב:
ענבים זה דבר שובב...מאוד מאוד מאוד מאוד שובב !
אני מכירה אחד כזה :]

מי היה מאמין? מופתע

Image
תודה לגלעד
הווטאר אודי
מנהל
מנהל

משתמש מספר: 20,738

כינוי קודם: מיקצי מקצו

מדליות: 34 (ראה עוד)

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 21:52:29 תגובה עם ציטוט  דווח

Tyler Durden כתב:
הקזינו אף פעם לא מהמר כשההסתברות היא 50% לטובתך. אתה מוזמן ללכת לקזינו הקרוב לביתך ולבדוק את זה. גם הימורים שנראים כמו 50/50 מוטים תמיד לטובת הקזינו.
למשל - ברולטה אתה יכול להמר על צבע המספר (אדום אם זוגי ושחור אם אי זוגי או להפך), לכאורה הסתברות של 50% לטובתך, נכון? אבל יש גם את האופציה שהכדור ינחת על 0 - בצבע ירוק.

אני מגלה לאחרונה שיותר ויותר אנשים קוראים חיים שפירא וזה עושה אותי שמח

דרקון דרקון דרקון
האוכל ביצה שנולדה
ביוווום טוב מיקצי מקצו
חברים טובים קוניציוואה
מעצור דלת סאם פיצר
ציפ אי איקץ ציקצן נאגטץ
ציפס מגניב
hasa
מנהל ראשי

מנהל ראשי

משתמש מספר: 3
כינוי קודם: LouisEX

מדליות: 12 (ראה עוד)
כרטיס קיסקוס (5) (סך הכל: 1)

הודעהנשלח: 13/01/2018 ב- 22:53:33 תגובה עם ציטוט  דווח

(לכל מי שאומר שהקזינו זה לא באמת 50%, תניחו רגע שכן, אל תהיו כבדים :@ זה לא העניין)

אם היה למישהו באמת "אין סוף" כסף, אז אכן היית מרוויח בסיכוי 1 (ואם יש לך אין סוף כסף אז איך זה יעזור לך לקבל עוד שקל או עשר בחזקת מיליארד שקל? :@).

אחרת זה פשוט דרך נחמדה להעביר את ההימור להתפלגות של:
להרוויח שקל: בסיכוי של 1 מינוס 2 בחזקת n.
להפסיד 2 בחזקת n מינוס 1 שקלים: בסיכוי 1 חלקי 2 בחזקת n.
(כאשר n זה המספר ההימורים שאתה הולך לעשות, כשסכום ההפסד לא יכול לעלות על כמות הכסף שלך).
כלומר בסיכוי גבוה תרוויח קצת ובסיכוי קטן תפסיד המון. אז התוחלת רווח תהיה זהה (אפס!), ומבחינת הקזינו זה כמובן לא משנה.

הערה מעניינת: יש דרך "יותר קלה" להרוויח שקל. פשוט תהמר על שקל אין סוף פעמים עד שתגיע למצב שהרווח שלך הוא שקל.
רגע - מי אמר שבכלל שבכלל נגיע למצב שבו נרוויח שקל?
אז מסתבר שבהסתברות אחד נגיע למצב כזה מתישהו. למעשה בהסתברות אחד נגיע לכל מצב של רווח/ הפסד, וגם נגיע לזה אין סוף פעמים (קוראים לזה מצבים נשנים).
ראו: https://he.wikipedia.org/wiki/הילוך_מקרי
פה למעשה זה "הילוך מקרי חד מימדי". ב2 מימדים עדיין יש הסתברות 1 לחזור אבל 3 ומעלה כבר לא.

הערת מעניינת 2: למרות שזה בהסתברות 1 זה יכול גם "לא לקרות" עצוב
(גם לי זה נשמע מוזר פעם לפני שלמדתי את זה), ראה https://en.wikipedia.org/wiki/Almost_surely
DeKnag
לוחם
לוחם

הודעהנשלח: 14/01/2018 ב- 00:08:59 תגובה עם ציטוט  דווח

Arden כתב:
בתור אדם שהוא חסר ידע מתמטי,אני מניח זה בגלל שלאנשים א. אין כמות בלתי מוגבלת של כסף וב', אין להם כמות בלתי מוגבלת של זמן כדי לנסות את השיטה.

בנוסף לכך כפי שעדי ציין, רוב כולל של משחקי הקזינו הנפוצים בשום פנים ואופן לא ייתנו לשחקן המשתתף סיכוי של 50 אחוזים, ואם יש כאלו משחקי קזינו שקיימים היפותטית במקום מסויםכנראה שהם יוחלפו במשחקי קזינו אחרים שמפיקים יותר רווח לקזינו.

בנוסף לעובדה שאני יוצא מנקודת הנחה שיש להם הגבלות מסוימות או דברים מסוימים שמונעים מהמשתתפים לעשות דברים מסוימים(דוגמה מוכרת לכך היא איסור על ספירת קלפים באמצעות אביזר מסוים(מדגיש את זה במיוחד בשבילך) או איסור השתתפות "ספרני קלפים" שיכולים לספור את הקלפים בעצמם במשחק בלאקג׳אק).

קח בחשבון שקזינו הוא עסק פרטי, כך שבעלי הקזינו קובעים את החוקים למשחקי ההימורים שלהם לפי רצונם, ללא התערבות השחקן וזה חוקי לגמרי(הבית שלהם, החוקים שלהם).

לכן הבית תמיד מנצח, ולכן הימורים לדעתי היא שיטה לא אפקטיבית להשגת כסף.

למרות זאת, תיאוריה נחמדה ביותר לדעתי. צוחק

אני מדבר באופן מתמטי - תיאורטי, יש לך משחק מול מתמטיקאי (שיש להם כידוע זמן פנוי שווה סבלנות שואף לאינסוף)
אז זהו שהסיכוי לא משנה, כל עוד הוא קבוע ולא אפס זה יעבוד- כי גם 90%*90%*90%... שווה לאפס, וזה נכון לכל מספר אחוזים שמתאר סיכוי שהוא לא 100% (אני מוסיף את הצורך בסיכוי קבוע רק בשביל הפשטות). שוב קזינו מתמטי, במטרה ללמד אותך ולאו דווקא להרויח. זה ממש לא משנה... בקשר לאיסור ספירת קלפים- זה מסוג הדברים של "מותר אך אסור להתפס" שכן זה לא כתוב בשום חוק, וגם יושבים אנשים מסתכלים במצלמות ומחפשים אנשים חשודים שנראים כאילו סופרי קלפים, זה לא מדע מדויק אז זה לא בדיוק "מותר/אסור" אבל זה גם לא כל כך חשוב כאן...
האם קזינו זה עסק פרטי? כן. האם הוא קובע? לאו דווקא, יש חוקי מדינה על הגבלות ודברים שאסור לעשות- אסור להמר למשל על אנשים ואני די בטוח שגם למקומות יותר "אפלים" יש חוקים מעל הקזינו..
התיאוריה לא ממש שלי (חשבתי על זה לבד ואז גיליתי עם פלאי האינטרנט שאני לא ה"גאון" הראשון) אז...

Tyler Durden כתב:

שוב, אני אמרתי את זה כמה פעמים, ברור שבעולם האמיתי הקזינו צריך לשלם מאיפהשהו על החשמל ועל המיסים שלו (שלא לדבר על למלא את הכיס) אתה מוזמן לראות מה כתבתי לזה מעליך... ושוב אין פה חשיבות לסיכוי, גם אם זה 30-70 המתמטיקה עדיין תומכת בי.

Pen Draig כתב:

תראה את התגובה הראשונה שלי- אז תקרא ל1000 שקל (הימור מינימלי) בשם "דולר קנאגי", ותקח הלוואה שמנה מחברים (= בלע אחוזים) ככה שיש לך סיכוי (נגיד של 90% או גבוה כפי שתרצה וכמובן לא 100%) ותהמר. כל עוד אין מחיר כניסה- הכל בסדר...

אצבעוני המפקד כתב:
בכ"מ, נניח שלא מדובר בקזינו אלא בהתערבות בין חברים, אתה יוצא פה עם שתי הנחות יסוד מוטעות:
1. שמתישהו אתה תנצח
2. שזה יקרה לפני שהצד השני יחליט לפרוש עם הרווחים

בגלל שמדובר בהסתברות אף אחד לא מבטיח לך שזה יקרה, ואם אתה רוצה לדבר על חוק המספרים הגדולים שאומר שמתישהו זה יקרה, אז אף אחד לא מבטיח לך שתגיע למספרים גדולים כי היריב תמיד יכול לפרוש
ואם כבר אז נניח אתה מתחרה נגד 8 אנשים, כל אחד מוכן ל3 הימורים כמו שאמרת, אז:
סטטיסטית רוב הסיכויים ש7 פעמים תנצח ותרוויח ופעם אחת תפסיד, אבל בפעם שתפסיד תפסיד 7 ש"ח (1+2+4) כך שבכ"מ הכל מתאזן

אמ;לק
תמצא פרייאר שיסכים להמר מולך בהטלת מטבע תמיד, ושייתן לך כל פעם לקבוע את סכום ההימור או שתפרוש לדוקים

לכן אמרתי קזינו- זה מקום שאפ אתה יודע מה אתה עושה (=שכנראה שלא תתפס) אתה יכול להמר כמה שתרצה. אם זה הימור אינטרנטי (ראה מניות) אז אם ישך מחשב מספיק מהיר וכו' אזי הנחת ה"להמר כמה שתרצה" הגיונית מאוד...
הזמן שדרוש שאני אפסיד הוא אינסוף, לעומת זאת אני אנצח
לאחר זמן סופי. זה אומר ש'אתה מניח שמתישהו אתה תנצח' זה הנחה טובה מאוד.
אכן הטענה בסוף טובה- אבל אני בטוח יכול למצוא מישהו שיהיה מוכן להמר על סכומים קטנים כרצוני כמה פעמים שאני ארצה (שזה נגיד עד רווח ראשון של שקל), למשל מחשב ומשחק או תוכנה (אפאחד לא אמר כסף אמיתי)

hasa כתב:
(לכל מי שאומר שהקזינו זה לא באמת 50%, תניחו רגע שכן, אל תהיו כבדים :@ זה לא העניין)

אם היה למישהו באמת "אין סוף" כסף, אז אכן היית מרוויח בסיכוי 1 (ואם יש לך אין סוף כסף אז איך זה יעזור לך לקבל עוד שקל או עשר בחזקת מיליארד שקל? :@).

אחרת זה פשוט דרך נחמדה להעביר את ההימור להתפלגות של:
להרוויח שקל: בסיכוי של 1 מינוס 2 בחזקת n.
להפסיד 2 בחזקת n מינוס 1 שקלים: בסיכוי 1 חלקי 2 בחזקת n.
(כאשר n זה המספר ההימורים שאתה הולך לעשות, כשסכום ההפסד לא יכול לעלות על כמות הכסף שלך).
כלומר בסיכוי גבוה תרוויח קצת ובסיכוי קטן תפסיד המון. אז התוחלת רווח תהיה זהה (אפס!), ומבחינת הקזינו זה כמובן לא משנה.

הערה מעניינת: יש דרך "יותר קלה" להרוויח שקל. פשוט תהמר על שקל אין סוף פעמים עד שתגיע למצב שהרווח שלך הוא שקל.
רגע - מי אמר שבכלל שבכלל נגיע למצב שבו נרוויח שקל?
אז מסתבר שבהסתברות אחד נגיע למצב כזה מתישהו. למעשה בהסתברות אחד נגיע לכל מצב של רווח/ הפסד, וגם נגיע לזה אין סוף פעמים (קוראים לזה מצבים נשנים).
ראו: https://he.wikipedia.org/wiki/הילוך_מקרי
פה למעשה זה "הילוך מקרי חד מימדי". ב2 מימדים עדיין יש הסתברות 1 לחזור אבל 3 ומעלה כבר לא.

הערת מעניינת 2: למרות שזה בהסתברות 1 זה יכול גם "לא לקרות" עצוב
(גם לי זה נשמע מוזר פעם לפני שלמדתי את זה), ראה https://en.wikipedia.org/wiki/Almost_surely

אני אכן מודע לפחות לרוב הדברים פה אבל למה הרסת לי. רציתי קצת לחנך את אלה שלא יודעים הסתברות עם משהו לא אינטואיטיבי...
בחישובים שלך תחליף 2 בחצי. חצי בחזקת n. אגב בהערה בסוף- זה חייב להגיע ל1, בהינתן אקראיות 50-50, לא? איך בדיוק לא?
הדרך ה"יותר קלה" שלך נראת לי יותר איטית להתקדמות טווח קצר. הדרך שהצגתי היא כמו גומי של רוגטקה, אתה יכול למתוח אולי עוד טיפה, אבל אם תשחרר בטעות- אתה חוזר לאפס. כל שלב יותר ויותר קשה גם... אבל זה יותר קל למתוח את זה בתווח קצר.

לשאלתך של כמה זה שימושי למי שיש אינסוף כסף- תחשוב יש אשראי שיש בו אינסוף כסף (אינסוף תיאורטי ולא מעשי), (אומגה או משהו) ובעל הכרטיס יכול לראות את תעבורת הכספים ביממה האחרונה. נניח אתה גנבת לו אותו, ולא תתפס כל עוד בבוקר (עד סוף היממה) הוא יחזור למקומו *וגם* יהיה לו כתוב שסהכ אתה לא בזבזת כלום.
אם יש לך מחשב מספיק מהיר (מהיר כמה שתרצה) אתה תשים לו כמה כסף באלך והוא יהמר בדיוק ככה עד שיגיע לסכום המבוקש ואתה תעביר את הסכום המבוקש לחשבונך, כעת סהכ תעבורת המזומנים היא 0 ולכן תצא שמח ועשיר ממנו... (כמובן זה ניסוי מחשבתי)
אצבעוני המפקד
הויד
לוחם אגדי

משתמש מספר: 11,503
כינוי קודם: ...

מדליות: 80 (ראה עוד)

הודעהנשלח: 14/01/2018 ב- 00:54:36 תגובה עם ציטוט  דווח

ציטוט:
לכן אמרתי קזינו- זה מקום שאפ אתה יודע מה אתה עושה (=שכנראה שלא תתפס) אתה יכול להמר כמה שתרצה. אם זה הימור אינטרנטי (ראה מניות) אז אם ישך מחשב מספיק מהיר וכו' אזי הנחת ה"להמר כמה שתרצה" הגיונית מאוד...
הזמן שדרוש שאני אפסיד הוא אינסוף, לעומת זאת אני אנצח
לאחר זמן סופי. זה אומר ש'אתה מניח שמתישהו אתה תנצח' זה הנחה טובה מאוד.
אכן הטענה בסוף טובה- אבל אני בטוח יכול למצוא מישהו שיהיה מוכן להמר על סכומים קטנים כרצוני כמה פעמים שאני ארצה (שזה נגיד עד רווח ראשון של שקל), למשל מחשב ומשחק או תוכנה (אפאחד לא אמר כסף אמיתי)

לא יודע אם זה סיפור אמיתי (כנראה שלא) אבל שמעתי פעם שמלך אחד נורא אהב את משחק השחמט ורצה לגמול לממציא שלו, אז הוא הזמין אותו לארמון ואמר לו שהוא יכול לבחור איזה תגמול שהוא רוצה
האיש לא ביקש הרבה, רק גרגר חיטה אחד על המשבצת הראשונה של הלוח ואז כל משבצת להכפיל את כמות הגרגרים
למלך לא הייתה ברירה אז הוא הרג אותו

לאזהיר!!! אופטימי

גו פוגי ג ודיפ נלחם

TheBlackMamba כתב:
רגע תלחץ לי על הביצים!!

האם יש פה משמעות נסתרת? הא?

- ShaGi - כתב:

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח סטלןןן הכי 6 רצוף איך
*סוגד לך אתה המלך אני נוב טמבל*

אוריין, זה מה קורא שלוקחים אלכוהול במקום מים, 20 פוסט ועוד קוראים לי סטלן ^^

iCaroLine כתב:
ענבים זה דבר שובב...מאוד מאוד מאוד מאוד שובב !
אני מכירה אחד כזה :]

מי היה מאמין? מופתע

Image
תודה לגלעד
Pen Draig
זיין
קטגור

הודעהנשלח: 14/01/2018 ב- 01:02:36 תגובה עם ציטוט  דווח

לא אומר שאתה טועה, יותר התייחסתי לטענה האחרונה שלך
"אז איך זה שאפאחד עוד לא חשב על זה, לא עשו את זה בקזינו אמיתי? למה עדיין קזינו זה עסק רווחי (או לפחות שלא מפסיד) למרות שיש (לפחות בחלק מהם) עמדה כזו?"
מחיר כניסה והעובדה שזה לא באמת 50-50 הופכים קזינו לעסק רווחי.
הימורי שקל 50-50 אני מוכן לקבל שאתה תצא משם עם רווח של שקל, עם זה אני לא מתווכח חח

Image
ספוילר: 

הצג הודעות קודמות:      
שליחת הודעה חדשהתגובה להודעה

עבור:   

צפה בנושא הבא
צפה בנושא הקודם

Based on phpBB forums system